Bellini

Společnost Bellini je odborník v oblasti maziv, emulzí a olejů pro kovoobrábění, tváření a lisování. Orientace na zákazníka, intenzivní výzkumné a vývojové aktivity a neustálá snaha o další vylepšování produktů a služeb ve prospěch zákazníků byly vždy charakteristickými rysy rodinné firmy, kterou v současné době provozuje třetí generace rodiny Bellini.

 

Carlo Bellini a jeho manželka Marina založili firmu v roce 1943. Nejprve se soustředili na distribuci ropných produktů a později vyvinuli vlastní značku.

 

V roce 1972 vstoupil do společnosti syn Alberto Bellini, průmyslový chemik, a připravil cestu pro další dynamický vývoj. Když založil společnost Bellini SpA, to byl zlom v historii společnosti.

 

Od svého vzniku jako obchodní společnosti se Bellini stala výrobcem zaměřeným především na řezné a tvářecí emulze a oleje. Na konci devadesátých let, nový zákazníci a rostoucí poptávka přinutily společnost Bellini zdvojnásobit své výrobní kapacity. V roce 2000 se společnost přestěhovala do nového výrobního závodu vybaveného nejmodernějšími technologiemi a špičkovými laboratořemi.