O nás

Historie

 

Rok 1992

Majitelé se seznamují s oleji a mazivy a navazují první spolupráci  se  společností Exxon/ESSO.

Rok 1996

Je založena společnost H.BLOCH s.r.o. Její obchodní činnost byla  úzce spjatá se společností Exxon/ESSO a stala se autorizovaným  distributorem maziv ESSO pro oblast Jižní Moravy a Vysočiny.

Rok 1999

30. listopadu 1999 sloučením koncernů Exxon a Mobil, vzniká  společnost ExxonMobil (historicky se ale jedná o přímého  potomka  "Standard Oil company" Johna D. Rockefellera), H.BLOCH poprvé  rozšiřuje produktovou řadu o maziva Mobil

Rok 2000

Firma úspěšně roste a je podepsán dlouhodobý kontrakt se společností  Bosch Diesel Jihlava na zabezpečení služby "Total fluid management".
Navazuje nové kontakty s dalšími výrobci maziv, aby uspokojila rostoucí  zájem zákazníků.

Rok 2004

Transformace ze společnosti s ručením omezeným na akciovou  společnost.

Rok 2007

Hlavní partner ExxonMobil postupně opouští trh ve střední Evropě a  prodává  svoje aktivity společnosti Agip.
H.BLOCH a.s. se stává nezávislým distributorem maziv, navazuje  nová obchodní partnerství s významnými ropnými společnostmi.

Rok 2008

H.BLOCH se stává autorizovaným distributorem společnosti STATOIL. Nepřímo se tak vrací k produktům ESSO. ( Historicky se jedná o Švédskou divize společnosti ESSO založenou v roce 1896 s následnou akvizicí čerpacích stanic, rafinérií a  petrochemického průmyslu společnosti Esso v Dánsku a Švédsku).

Rok 2011

Navázání partnerství s výrobcem speciálních maziv WISURA.

Rok 2012

Navázání spolupráce s firmou LUBRILOG a podepsání spolupráce a  zastoupení pro Českou republiku.

Rok 2014

Podepsání dlouhodobé partnerské smlouvy s firmou LUBRILOG,  rozšíření zastoupení značky pro Českou a Slovenskou republiku.
Společnost se více orientuje na speciální maziva pro průmysl a  zlepšuje rozsah svých technických služeb na podporu průmyslových  podniků.

Rok 2015

Uvedení nové řady produktů pod názvem BonLine.
Filosofie prodeje nové značky je orientována na produkty které jsou pro  zákazníka přínosem – bonusem.

Rok 2022

Získání výhradního zastoupení produktů Gard od anglického výrobce Gard Chemicals pro Českou a Slovenskou republiku. Jedná se zejména o čističe lepidel s NSF, INKJET barev a dalších produtů.