Lubrizol pracuje na znovuotevření závodu Rouen

Měsíc poté, co ve dvou francouzských skladech společnosti Lubrizol Corp. ve francouzském Rouenu začalo hořet, se společnost stále snaží znovu otevřít toto výrobní zařízení.
Lubrizol uvedl, že nemůže uvést datum, kdy bude zařízení pokračovat v činnosti, dokud prefekt Seine-Maritime (regionální vláda) nedá zelenou. Prefekt neodpověděl na žádost o informace o termínu.
Prefekt uvedl, že započalo odstraňování více než 60 sudů s aditivy poškozených během ohně, což může trvat až 60 dní.
Vládní dokument uvádí, že v době, kdy došlo k požáru, bylo ve skladech společnosti Lubrizol uloženo přibližně 5 200 tun aditiv.
Zařízení Rouen je klasifikováno jako místo Seveso podle právních předpisů Evropské unie o chemických látkách zaměřených na identifikaci průmyslových areálů, které vyrábějí a skladují látky, které mohou být nebezpečné pro člověka a životní prostředí, aby byla zachována vysoká úroveň prevence. Evropská unie uvádí, že za posledních šest let bylo v lokalitě Lubrizol provedeno 39 inspekcí.
Lubrizol je jedním z největších výrobců mazivových aditiv na světě. Jeho závod v Rouen a Le Havre je hlavní výrobní závod společnosti v Evropě. Lubrizol uvedl, že záznam z bezpečnostní kamery ukazuje, že požár začal mimo jeho provoz.