Mobil

První kroky k dnešnímu nadnárodnímu koncernu značky Mobil se píší již od roku 1866, kdy byla založena firma Vacuum Oil Company – pozdější výrobce prvních olejů se značkou Mobil. Rozmach firmy nastartoval prudký rozvoj automobilového průmyslu v USA na začátku 20. století, který podpořil i následnou expanzi do celého světa.

Stále známější značku maziv „Mobil“ nakonec firma roku 1955 využila k přejmenování a značku Mobil začlenila přímo do svého názvu. Následující desetiletí se nově nazvaná společnost musela poprat s ropnými krizemi, válkami i hospodářskou recesí.

Silná pozice značky na světových trzích se definitivně pojistila spojením s firmou Exxon a vznikem nového mamutího koncernu ExxonMobil, který se stal jednou z největších firem na světě.

V uplynulém desetiletí se podobně jako značka Elf a Total rozhodla i ExxonMobil proniknout na pole automobilových závodů a uzavřela partnerství s prestižním závodem Porsche Supercup.

 

Esso®, Mobil® a ExxonMobil Lubricants & Specialities® jsou ochranné známky firmy Exxon Mobil Corporation.

Firma H.BLOCH a.s. prodává originální výrobky Exxon Mobil,  není nijak propojená s firmou ExxonMobil, která je vlastníkem ochranných známek "ESSO®, Mobil®.

Firma BLOCH SERVIS s.r.o. prodává originální výrobky Exxon Mobil,  není nijak propojená s firmou ExxonMobil, která je vlastníkem ochranných známek "ESSO®, Mobil®.